Author Topic: dovoz auta + přihlášení  (Read 6875 times)

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
dovoz auta + přihlášení
« on: January 10, 2010, 19:42:26 PM »
Ahojte.
Může tady někdo napsat zkušenosti s dovozem a přihlášením auta? problémy, ceny, možné komplikace, možnost dovozu po vlastní ose atd.
Děkuji.
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline Franco 16V PL

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 738
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #1 on: January 10, 2010, 21:48:14 PM »
Á Horánek si pojede pro autíčko za hranice ;D ;D ;D

Ale k věci: kupoval jsem auto dovezené z Itálie. V Olomouci na inspektorátu mi dělali neskutečné problémy, protože se jim nelíbil překlad (přepis) původních dokladů. Poslal jsem je zpátky dovozcovi, který mi totéž s těmi stejnými doklady vše vyřídil v Brně. Takže mnohdy je boj s úřady o tom, jak se úředník vyspí, nebo jaké mají na kraji vnitřní předpisy.  :-[

+ edit: úředníkům se nelíbila opravdu p.čovina - v překladu byla o 100 kg nižší váha přípojného vozíku.  >:(
« Last Edit: January 10, 2010, 22:05:18 PM by Franco 16V PL »
Der Motor schnurrt wie ein Kätzchen...

Offline Lefi

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 2088
  • Tím to začlo...
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #2 on: January 10, 2010, 22:55:57 PM »
Pokud chceš jet ty do zahraničí,tak to můžeš dovézt po ose,ale musíš mít převozky které co vim stávali 100E,musíš si hlavně překontrolovat jestli to auto má v TP odhlášku,jinak jsi pak naprosto v pr*eli :-\
V čr To vemeš na dovozovou technickou která je cca 5000kč,zkontrolujou jestli je všechno v jako v TP,jestli to neni kradený....(pokud neni ta odhláška tak máš smůlu) tušim že to tam dostane čistopis a s tim pak jdeš normalně na přepis+eko dan.
V případě že máš normalní auto které se normalně dováželo...Já měl s cabriem docela opletačky,musel jsem to hnát přes Dekru apod.nakonec vyšel přepis asi na 20k ::) A George měl ještě větší problémy v tom našem užasnym státě!
Už si vše přesně nepamatuji,poptam se kamaráda jak je to přesně.

Offline Franco 16V PL

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 738
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #3 on: January 11, 2010, 00:02:41 AM »

V čr To vemeš na dovozovou technickou která je cca 5000kč,zkontrolujou jestli je všechno v jako v TP

No a právě tam mi dělali problémy. Sice neuměli ani slovo italsky, ale prostě mě s tím vyhodili. Ještě, že byl dovozce (euroitaliacar) seriózní a všechno mi vyběhal  :-*
Der Motor schnurrt wie ein Kätzchen...

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #4 on: January 11, 2010, 09:44:58 AM »
Ty převozky se dají nějak pujčit, nebo jsou jen na dovoz jednoho auta? Nebo je pak můžu prodat atd...? V případě že se to auto v čr prodávalo, tak mám teda o problém míň?
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline Lefi

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 2088
  • Tím to začlo...
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #5 on: January 11, 2010, 10:08:24 AM »
Převozky řešíš bud ty,nebo bazar v cizině.Vyřizuje se to na úřadě toho prodavajícího.Platí tušim 14 dnů,prodat pak nejde,takže je to jen na jedno auto.Hlavně musíš mít nějaky dražší převozky jelikož ty levnější platí pouze po,např.  německu a v čr už by tě mohli policajti sundat :(

Offline Lefi

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 2088
  • Tím to začlo...
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #6 on: January 12, 2010, 09:02:24 AM »
Všechno je to cca,tak se nezlob pokud budou nějaké nesrovnalosti.
Převozky by měl zařídit bazar (70-150E a myslim že by auto mělo mít platnou STK),ale pokud máš někoho s plaťakem tak si myslim že je to zbytečné.T4+plaťak je cca 4000kč za 1000km,pokud máš známého.
Emise asi 500Kč/Dovozovka asi 2000kč/na uřad (čistopis) 2-2500kč + Bursíkovný,pokud je/značky 800kč.(samozřejmě poviné ručení)

Takhle by to mělo být když to bude všechno OK a nebudeš muset dávat nikomu děkovný ;)



Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #7 on: January 12, 2010, 13:20:32 PM »
No tak to jsou celkem ještě "pálky" než se to dostane do provozu. Kua každej jen škube. Posraná čr.  ::)
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline Rst

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 1652
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #8 on: January 12, 2010, 19:21:27 PM »
No tak to jsou celkem ještě "pálky" než se to dostane do provozu. Kua každej jen škube. Posraná čr.  ::)
co tvoje předsevzetí do nového roku?  ;D  ;D  ;D

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #9 on: January 12, 2010, 19:36:18 PM »
doprdele  :-\  ;D
Já to stejně prohrál už pár vteřin po půlnoci  ;D ;D
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline Rst

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 1652
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #10 on: January 12, 2010, 20:03:00 PM »
doprdele  :-\  ;D
Já to stejně prohrál už pár vteřin po půlnoci  ;D ;D
Tak to potom jo,kua  ;D

Offline Lefi

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 2088
  • Tím to začlo...
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #11 on: January 12, 2010, 21:06:11 PM »
No tak to jsou celkem ještě "pálky" než se to dostane do provozu. Kua každej jen škube. Posraná čr.  ::)
bohužel to stojí peníze a hlavně dost času...Navíc i když máš znamé tak to trva déle než týden,natož bez nich :-[

Offline Little Joe

  • Posts: 18
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #12 on: January 27, 2010, 23:43:49 PM »
Zdar lidi,co mám já zkušenost z Německa tak to tam funguje jak na drátkách s převozkama,jsou dva druhy převozek se žlutým pruhem to je jen po Německu (když je člověk srdcař a nebojí se tak to jde s tím dojet i k nám) pak jsou s červeným pruhem a ty jsou mezinárodní,jak tady někdo avizoval mají i různou platnost 14dní až měsíc,konec platnosti je na značce vyražen takže u nás z policajta blbce neuděláme.
Když jsem tam kupoval auto posledně tak semnou prodejce zašel na úřad a za 20minut jsem odjížděl i s vyraženýma značkama,podmínkou je že auto musí být způsobilé pro provoz na silnici.U nás to bylo na úřadě asi za trest,nevím jak jinde ale u nás tam sedí banda hovad.Dělají jenom problémy,když už nevěděl kudy kam,tak mě oznámil že na vydání značek má 30dní,v Německu to bylo za 20 minut tady 30dní.
Pokud se někdo chystá přivézt auto z Německa tak doporučuju převozní značky,je to rychlejší a navíc auto můžu používat na ježdění v ČR po dobu platnost značky a má to i tu výhodu,že pokud se mě auto nebude líbit tak nemusím platit prázdnou odtahovku.
P.S.nedoporučuju naše převozní značky vez jsem Polo z Chamu a 200metů před čárou mě haltovala Grenz polizei a měl jsem na 2h vystaráno na kriminálce

Offline golddigger

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 106
Re: dovoz auta + přihlášení
« Reply #13 on: January 28, 2010, 08:21:02 AM »
Zdar,ja to bile siro mam z D a vubec nebyl problem.Tech.jsem za hodku mel v Beroune a prihlaseni v Praze ve Stodulkach za tri dny.V patek to tam dal a v utery si uz sel pro vsechno.Akorat vim,ze v D technicaku musi byt nejaka znacka(pismeno)homologace nebo tak nejak,jinak to neprihlasej.Jinak slo vse jak na dratkach