Author Topic: turbína  (Read 5856 times)

Offline milo

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 885
turbína
« on: December 15, 2012, 15:05:57 PM »
http://www.autostyle.co.za/simota-super-spiral-turbo-ventilator-54mm.html
Chtěl by sem se vrátit k této véci o které sme se tu kdysi bavili a chci se podělit o skušenosti ,které sem nabil . Skoušel sem to na dvou motorech ,karburátor a stříkačku .Teď můžu říct jestli to funguje. Na stříkačku to nefunguje tedy je to tam zbytečné dávat, protože to neovlivňuje množství paliva.Ale na karburátor to má určitý vlyv ,nakolik proudení vzuchu ovplyvňuje i množství paliva . Má to 2 pozitíva líp namíchava směs což dělá malinko lepší spotřebu a zdá se že motor jede hladčeji ale hlavně to pocítite na sprintu a sice proč? Když vytočíte motor, turbína se točí ,podle výrobce kolem 30 000ot/min. Takže ,když uberete pŕi preřazováni plyn ,turbína má ješte setrvačnost a tlačí ješte a když záhy opět dáte na podlahu je tam už přetlak který okamžite zásobí potrubí vzduchem a motor se rychleji nadýchne a veme si sebou i víc paliva přes trysku ,hned jde do záběru ,teda nemusí čekat až mu to podtlak z motoru závislí na otáčkach podá. Jinak sem nic víc nezaregistroval .Takže tolik moje skušenosti kdyby někdo nad tím uvažoval. Jinak skoušení a výsledky na sprintech a v kopci mi to potvrzujou.
« Last Edit: December 15, 2012, 15:08:15 PM by milo »

Offline Mates

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 2153
Re: turbína
« Reply #1 on: December 16, 2012, 11:47:15 AM »
milo nebylo by lepší za tu cenu tam dát ronou pořádnou turbínu? jinak jestli to funguje tak to je dobře, možná by stálo za to změřit výkon na brzdě aby bylo jasný o kolik je to lepší
Mk II GTL, 1.8 16v, kamei
MK II GTX, 1.8 GASPOWER, wintercar
něco málo MK l

Offline deywis

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 5006
Re: turbína
« Reply #2 on: December 16, 2012, 12:21:01 PM »
k tomuto výrobku jsem četl spoustu různých diskusí a nikdo se nevyjádřil pozitivně.  pokud mi někdo nepředloží graf z brzdy před montáží a po montáži a nebude tam nějakej nárůst, tak tomu prostě nevěřím a můj názor je ten že je to čistě subjektivní pocit ( mám to tam, cítím že to jede líp).

ale jak řikám, pravda může být jiná, jestli to fakt funguje tak ti to Milo přeju a gratuluju, já osobně bych ty peníze využil jinak  ;)

mk1 "78 - uloženka
gt2 "90 - červený a otlučený
mk1 "77
mk1 "76
mk1 "78
mk2 "88

Offline milo

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 885
Re: turbína
« Reply #3 on: December 16, 2012, 15:21:39 PM »
Ja to tu kluci nenapsal že vám to doporučuju a do ruky se mi to dostalo neplánovaně za 10 Eur a taky sem tomu nevěřil .Ja to psal proto ,kdyby o tom někdo uvažoval aby vědel co může od toho čekat.Chtěl sem se s váma jenom podělit o můj postřeh teda skušenost .Tak jak sem psal na stříkačku to nereaguje ale a na karbec do určité míry jo a to tak jak sem tu psal. Skoušel sem to rok s tím i bez toho a funguje to tak jak sem to popsal ,teda jenom při přeřazováni je to cítit a není to jen dojem ,posoudili sme to tři co se šedým šírem jezdíme na kterém mam karburátor. Je to však asi jenom jediný citelný účinek který tato věc poskytuje a bez kterého se myslím že obejdete . I když jak říkam, když to kalíte, tak ihned po přeřazení se ten motor v momente sešlápnutí sebere citelně líp ,teda pomáha mu to překonat tu počáteční nechuť zabrat.

Offline Lucas

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 8113
  • jedééééééém
Re: turbína
« Reply #4 on: December 16, 2012, 15:35:54 PM »
milo nebylo by lepší za tu cenu tam dát ronou pořádnou turbínu? jinak jestli to funguje tak to je dobře, možná by stálo za to změřit výkon na brzdě aby bylo jasný o kolik je to lepší

http://www.highperformanceparts.cz/turbo-ventilator-simota-5564mm.24158  Tak za tuhle cenu bych tu poradnou turbinu chtel videt ;D ;D
Scirocco MK2 1.8 16V KR stage 2 in progress 2xKx2xVKxPS

Offline milo

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 885
Re: turbína
« Reply #5 on: December 16, 2012, 18:46:56 PM »
klidně ti ji ukážu až pujdeš kolem
« Last Edit: December 16, 2012, 18:49:33 PM by milo »

Offline Sum

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 69
Re: turbína
« Reply #6 on: March 29, 2013, 09:42:07 AM »
moc to sem asi nepatří ale nechtěl jsem zbytečně zakladat téma....

Zahrávám si s myšlenkou nafoukat 8V nemá tady někdo něco podobnýho už hotovýho ? Na interentu toho moc není....potřeboval bych něaké recenze nápady informace. Dííky :)

Offline deywis

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 5006
Re: turbína
« Reply #7 on: March 29, 2013, 10:22:45 AM »
oturbenej 8V má hans a 16V orinov..  nejsem si jistej jestli tady nebo na starým klubu to nějak řešili, skus pohledat  ;)

mk1 "78 - uloženka
gt2 "90 - červený a otlučený
mk1 "77
mk1 "76
mk1 "78
mk2 "88